Můžete vypít panáka Everclearu?

Můžete vypít panáka Everclearu?

lis, 13 2023

Co je to Everclear?

Ahoj! Já jsem Štěpán, tvůj spolehlivý průvodce světem alkoholu. Dnes se budeme zabývat nápojem zvaným Everclear. Everclear je druh čistého zrnitého alkoholu, který se vyrábí v Americe. Jeho obsah alkoholu je až 95%, což je dnes na světovém trhu absolutně nejvyšší. To ho dělá jedním z nejhodnějších alkoholických nápojů. A i tady v Olomouc jsou občas lidi, kteří se ho snaží na večírek přinést.

Everclear a jeho zdravotní rizika

Alkohol obsahující 95% je extrémně silný a může způsobit značné škody na těle. Příkladem mohou být poškození žaludku a ledvin, kolaps jater, nebo dokonce velmi rychlá intoxikace alkoholem a otrava. Jen představa, že bych takovýto nápoj pil, mi dělá zle.

Efékty Everclearu

Everclear je tak silný, že jeho efekty mohou být okamžité a velmi silné. Lidi, kterí ho pili, popisují náhlý nástup opilosti, který může být doprovázen zvracením a úplným vypnutím. Ivana, má manželka, mi jednou vyprávěla o kamarádovi, který pil Everclear na party. Skončil na pohotovosti.

Je bezpečné vypít panáka Everclearu?

Everclear je téměř čistý alkohol. Představa, že bych takovýto nápoj pil, mi dělá zle. Rád bych zdůraznil, že pijaní takového nápoje může být velmi riskantní a může vést k závažným zdravotním komplikacím.

Jak se jinak používá Everclear?

Everclear se používá v mnoha průmyslových aplikacích, jako je například výroba dezinfekčních prostředků, léků a parfémů. Dokonce se používá i při výrobě jídla, například pro výrobu extraktů z bylin a koření. Nicméně, i přesto byste ho neměli pít čistý.

Everclear a jeho obliba mezi mladými lidmi

Jak jsem již řekl, Everclear je velmi oblíbený mezi mladými lidmi, neboť jeho vysoký obsah alkoholu je lákavý pro ty, kdo chtějí experimentovat s alkoholem. Přesto bych však chtěl všechny mladé lidi varovat před jeho konzumací.

Kde se dá Everclear koupit?

Jelikož Everclear je tak silný, v některých zemích je jeho prodej a distribuce regulován zákonem. Může se stát, že ho nebudete moci koupit ani v alkoholových specializovaných obchodech. Obecně platí, že pokud se rozhodnete Everclear zakoupit, měli byste být velmi opatrní a vždy ho konzumovat s mírou.

Moje osobní zkušenost s Everclearem

Nakonec bych vám rád řekl příběh o tom, jak jsem se s Everclearem setkal já. Bylo to na vysokoškolské párty a někdo přinesl láhev tohoto nápoje. Když jsem viděl, jak silný je, rozhodl jsem se ho nepít. A bylo to dobré rozhodnutí. Později večer byly tři osoby s otravou alkoholem odvezeny do nemocnice. Od té doby jsem si uvědomil, jak důležité je být opatrný s alkoholem.

Komentáře