Je HHC bezpečnější než delta 8?

Je HHC bezpečnější než delta 8?

pro, 12 2023

Úvod do HHC a Delta 8

V poslední době je možné slýchat o mnoha nových komponentách konopí a dalších rostlin. Jednou z nich je HHC a další je delta 8. Pokud jste jako já a milujete svého psa Rolf, jakoby byl vaším dítětem, jistě si chcete být jisti, že tyto nové látky nejsou nějaké nebezpečné chemikálie s neznámými vedlejšími účinky. Proto se zaměříme na porovnání bezpečnosti delta 8 a HHC.

Co je Delta 8?

Delta 8 - THC je jedním z více než sta kanabinoidů nalézajících se v konopí. Má podobné účinky jako delta 9 - THC (nejznámější a nejvyšší látka v konopí, která způsobuje "high") ale méně intenzivní. Delta 8 je schopen zmírnit některé příznaky lékařsky relevantního onemocnění, jako je například schizofrenie, kvalita života pacientů s rakovinou a další. Delta 8 se může stát nástrojem pro zmírnění předcházejícího stresu nebo úzkosti, ale jeho efekty jsou méně prozkoumány a méně známé než účinky delta 9.

Co je HHC?

Hexahydrokannabinoly, zkráceně HHC, jsou také druh kanabinoidu. Jsou produkovány kyselinou cannabidiolic (CBDA) přes enzymatickou reakci a jsou považovány za "minoritní" kanabinoidy. Většina lidí ani neví, že tato látka existuje, protože nejčastěji nepřekračuje 0,1% celkového množství kanabinoidů v konopí. HHC má podobné účinky jako THC, ale bez psychoaktivních výsledků, což znamená, že nebudete mít pocit "high".

Porovnání Bezpečnosti Delta 8 a HHC

Lidé často srovnávají jednotlivé kanabinoidy ke konkrétnímu kanabinoidu, delta 9. V našem případě srovnáváme delta 8 a HHC. Jeden důležitý aspekt hodnocení bezpečnosti kanabinoidů je, zda užití této látky způsobuje nežádoucí účinky, jako je "high". Za prvé, považuje se, že HHC tuto vlastnost nemá. Hlavní výhodou HHC oproti delta 8 je, že nemá psychoaktivní účinky. To může činit HHC lákavější pro ty, kteří chtějí využívat léčebné účinky kanabinoidů, aniž by vůbec museli čelit nežádoucím účinkům.

Potenciální Důsledky a Vedlejší Účinky

Je důležité mít na paměti, že vedlejší účinky jdou ruku v ruce s tím, jak vaše tělo reaguje na jakoukoliv látku, ať už jde o kanabinoidy, alkohol nebo kofein. Delta 8, i když je méně účinný než delta 9, stále může způsobit vedlejší účinky jako úzkost, paranoia, nevolnost a závratě u osob, které mají na tyto účinky tendenci. Naproti tomu, HHC je považována za bezpečnější, protože nezpůsobuje žádné psychoaktivní účinky. Ale i přesto, i když HHC nezpůsobuje psychoaktivní účinky, může u řady lidí způsobit stejně jako u delta 8 nežádoucí účinky, jako jsou úzkost, paranoia, nevolnost, závratě a bolesti hlavy. Proto je vždy důležité konzultovat užití jakékoliv nové látky s odborníkem.

Můj vlastní názor a závěr

Nakonec bych ráda přinesla svůj vlastní názor. Musím přiznat, že jako zvídavý a věčně se učící blogger jsem ještě neměla možnost zkoušet HHC. Moje zkušenosti se proto omezuji na slyšené, čtené a předávané zkušenosti jiných. A těch není málo, věřte mi! Moje oblíbené kavárny a obchůdky s konopím dokonce začínají přidávat HHC do svých regálů, a čím dál více lidí si začíná uvědomovat, jak moc může být kanabinoid bez psychoaktivních účinků užitečný. Takže ano, pokud se mě zeptáte, zda je HHC bezpečnější než delta 8, já bych řekla, že ano. Ale to v žádném případě neznamená, že by měli být tito kanabinoidy bráni na lehkou váhu. Každý by měl poslouchat své tělo a nenechat se unést nadšením do konopí, bez zdravotní konzultace a individuálního přístupu.

Komentáře