Je absint smrtelný?

Je absint smrtelný?

lis, 30 2023

Odhaliť mystérium absintu: co to je?

Kdo by neznal slavného zeleného víly, obklopeného bájemi a legend? Absinth je srdcovou záležitostí pro mnoho, ale nedoceněnou pro některé. Ať už jste jeho milovník, nebo jste jen zvědaví, proč se objevuje ve všech venkovských zahrádkářských příbězích, postupujte se mnou v tomto dobrodružství, když se pokusíme odhalit pravdu o absintu a zda je skutečně nebezpečný, nebo jen obětí své vlastní legendy.

Historie absinthu: Smyslný elixír

Absinth je více než jen alkoholický nápoj, je ztělesněním avantgardy, umělců, spisovatelů a dokonce i postav tanečnic, které vidíme v záři plynových lamp. Ale také jeho původ je zajímavý. Pochází z Evropy, konkrétně z Švýcarska. Bylo to vytvořeno jako lék na malárii a podobné nemoci. Ale brzy se stalo oblíbené mezi bohémy a umělci, jako byli Vincent Van Gogh, Oscar Wilde a Ernest Hemingway, kteří ho proslavili ve svých dílech.

Výroba absinthu: Tajemný proces

Absinth se vyrábí destilací alkoholu s bylinami jako jsou pelyněk, anýz a fenykl. Toto vše vede k vytvoření bohaté zelené barvy, která je tak charakteristická pro tento nápoj. Ale ne každý absinth je zelená barva. Existuje také červený a bílý absinth, který je obecně mírnější na chuť. Zajímavý je také fakt, že některé z moderních značek absinthu používají přírodní barviva místo umělých, aby vytvořily svůj jedinečný odstín.

Mýtus o Thujonu: Pravda nebo mýtus?

Z masové paniky, která způsobila zákaz absinthu na začátku 20. století, není nic strašlivějšího než představa, že tento nápoj by mohl způsobit halucinace, šílenství nebo dokonce smrt. Hlavním viníkem těchto pověstí je látka zvaná thujon, která se vyskytuje v pelyňku. Ve své nejčistší podobě může thujon způsobit křeče, ale je důležité zdůraznit, že doba, kdy absinth obsahoval vysoké množství thujonu, je dávno pryč. Moderní absinth je mnohem bezpečnější než jeho historický předchůdce.

Cítím se závrať, nebo je to jen absinth?

Během jedné naší dovolené v Paříži, si Klára a já rozhodli se vyzkoušet absinth. Bylo to v malé kavárně na Montmartre, kde jsme nazdravili dvěma skleničkami chladného absinthu. A pak začalo. Cítil jsem se jako ve snu, domnívám se, že jsem si myslel, že jsem ztratil kontakt se skutečností. Ale po mnoha letech, kdy jsem se stal odborníkem na absinth, jsem zjistil, že to, co jsem zažil, nebylo nic neobvyklého. Totiž, efekt absinthu je o to silnější, o kolik je vyšší jeho obsah alkoholu. Takže je v tom určitá logika. Ale pokud pijete s mírou, nic se nemůže stát.

Bezpečné pití: Rady a tipy

Vše je o míře. Absinth je silný alkoholický nápoj a měl by se konzumovat s mírou. Nezapomeňte, že byste měli vždy dodržovat zákony týkající se konzumace alkoholu ve vaší zemi.

Poslední myšlenky: Je absinth smrtelný?

Je absinth smrtelný? Odpověď je ne, pokud se konzumuje s mírou a úctou k jeho síle. Měl byste se také vždy ujistit, že konzumujete kvalitní produkt od důvěryhodného výrobce. Rozhodně stojí za to zažít absinth, jen pokud si dovolíme být unášení jeho mystikou, aniž bychom ztratili realitu z dohledu. A ještě jedna věc: Nezapomeňte vždy pití užívat bezpečně.

Komentáře