Jaký druh rauše vám poskytuje CBG?

Jaký druh rauše vám poskytuje CBG?

říj, 15 2023

Jaké účinky přináší CBG?

Jakmile se řekne kanabinoid, většina lidí si automaticky spojí s pojmem THC či CBD - dvěma nejvyhledávanějšími molekulami v konopí. Ale existuje ještě jedna, možná méně známá, ale rozhodně stále famózní molekula, o které bych vám dnes rád pověděl. Její jméno je Cannabigerol, neboli CBG. Je to „mama molekula“, z níž vznikají ostatní kanabinoidy, včetně zmíněných THC a CBD. Ale má sama o sobě nějaký efekt? Jakého? No, pojďme se na to podívat!

Zkoumání účinků CBG

Oblast vyšetřování účinků konopí se stále vyvíjí a každý rok přináší nové a vzrušující objevy. Když jsem poprvé slyšel o CBG, byl jsem zvědavý, protože jako otec chápu důležitost uvědomělého užívání čehokoli, co může ovlivnit naši pohodu. Abych to ujasnil, CBG nepůsobí jako THC, což znamená, že nevyvolává psychoaktivní stav. Ale to neznamená, že by neměl své vlastní zvláštní vlastnosti, které mohou přinést nějaké překvapivé efekty.

Výzkumy a možné léčebné účinky

Podle některých studií se ukazuje, že CBG má silný analgetický (bolest zmírňující), protizánětlivý a antibakteriální efekt. Představte si, že byste měli něco jako „super-ibuprofen“ v přírodě, který by mohl navíc bojovat proti zánětu a kvapavkou. Srovnávání s ibuprofenem může znít legračně, ale pokud jde o deklarované účinky, je to velmi trefné.

A jaký pocit tedy CBG vyvolává?

Jelikož CBG není psychoaktivní, nezavolá vás to v mega „vibe“, jako byste právě vyšli z restaurace ve dvou hodinách. Spíš bych ho popsal jako zvláštní pocit „pohody a klidu“. Pamatuji si, když jsem ho poprvé vyzkoušel, seděl jsem na gauči, popíjel čaj, koukal na animovaný film s Malinkou a najednou jsem si uvědomil, že se necítím tak vyčerpaný a podrážděný, jak bývám po pracovním dni. No, vezměte to s rezervou, je to jen osobní zkušenost a každý jsme jiný.

Přírodní lék proti stresu a úzkosti?

Některé studie ukazují, že CBG může potlačit úzkost a snížit stres. Vzpomínám si na den, kdy jsem se cítil obzvlášť vystresovaný z práce. Byl to takový ten typický den, kdy všechno, co se může pokazit, se také pokazí, uprostřed toho mi volala škola, že Malinka má horečku a přitom ještě spadl server u klienta, na kterém jsme stavěli nový web. Zkrátka peklo na zemi. K obědu jsem si dal čaj s trochou toho „zvláštního medu“ a odpolední schůzky už jsem zvládal s neuvěřitelnou grácií a klidem.

Samozřejmě, opět, je to jen můj osobní pohled. Každý jsme jiný a to, co funguje na mě, nemusí nutně fungovat na ostatní. Ale jedno je jisté: CBG si určitě zaslouží více pozornosti a výzkumu, protože má obrovský potenciál. A přece jen, kdo z nás by nechtěl pocítit ten zvláštní pocit pohody a klidu v hektickém dni?

Komentáře