Zhoršuje se shatter časem?

Zhoršuje se shatter časem?

říj, 7 2023

Co je to shatter a jak se uchovává?

Ještě než se ponoříme do hloubek kvality shatteru a do Času, musíme vzít v úvahu konkrétní informace o samotné látkě. Shatter je typ koncentrátů konopí, který je znám pro svou průzračnost a sklovitou konzistenci. Jeho cena je někdy vyšší než ostatních koncentrátech kvůli komplikovanějšímu a déle trvajícímu procesu extrakce, který zaručuje maximum účinných látek. Jako milovníka konopí jsem si konečně zkusil domácí výrobu tohoto magického produktu a dokonce jsem byl napaden mým křesťanským papouškem Kvidem, kterého těch vonících dýmek nemůže být nikdy dost!

Zlato hodnoty, nebo starý oříšek?

Ale dost o tom, jak shatter vzniká, pojďme se podívat na to, co všechny zabývá - ztrácí shatter časem na kvalitě? Je to jako lahev vína, která se hodnotí stářím, nebo je spíše jako kousek chleba, který se počasem stane tvrdým a nechutným? S koscíkem Lízou jsme kvůli tomuto článku nějaký ten shatter schovávali a průběžně testovali. No, a jak asi tušíte, výsledky byly spíše smíšené.

Pokud je shatter správně uložený

Shatter, když je správně uložený, má tendenci být dost stálý. Máte-li ho zapečetěný v chladničce, mohl by trvat poměrně dlouho bez jakékoliv ztráty kvality. Musím však zdůraznit - 'správně uložený' znamená chráněný před vlhkostí, teplem a světlem. Abych to vysvětlil podrobněji, nechte mě vykreslit scénář. Představte si, že svůj shatter necháte na kuchyňském stole při teplotě pokojové. Kvido jistě nalezne způsob, jak ho odborně prozkoumat, zatímco Líza se bude tvářit, že je necitlivá. Ale pozor, shatter je delicie, kterou je třeba chránit. Neberte to na lehkou váhu jako já, když jsem našel Kvida, jak se pokouší otevřít sklenici s tímto zlatem konopí. Teplota, vlhkost a světlo hrají klíčovou roli při uchovávání shatteru, a pokud máte absolutní kontrolu nad těmito faktory, nemusíte se bát, že by se váš shatter zhoršil.

Vliv vnějších faktorů - nepřítel číslo jedna

Ale co se stane, když shatter neuchováváme ideálně? No, tady to začíná být jasnější, že ano, shatter může ztrácet na kvalitě, a to poměrně rychle. Pokud je shatter vystaven přímému slunci nebo zvýšené teplotě, může se brzy změnit na něco, co je spíše jako budder než skleněný materiál, který známe a milujeme. Naše koťátko Líza se jednou dostala do mého skrýše a shatter, který jsem tam měl, byl po několika hodinách vystavení teple kompletně zničený. Musel jsem ho vyhodit, protože mi nepřinesl příjem, který bych očekával. To byla moje lekce.

Konečný verdikt - Může shatter zkažením ztratit chuť?

V zásadě - ano, shatter skutečně může ztratit své vlastnosti časem a v závislosti na podmínkách, ve kterých je uchováván. Nemusíte se ale bát, pokud jste opatrní a ukládáte svůj shatter na tmavém, suchém a chladném místě, měli byste být v pořádku a váš shatter by měl zůstat chutný a účinný po dlouhou dobu. A především, udržujte svůj shatter mimo dosah zvědavých papoušků a koček!

Závěrem

Zapomeňme na starý mýtus, že starší je vždy lepší. Někdy, čerstvá a dobře uchovaná věc může být mnohem chutnější a silnější, což je případ našeho milovaného shatteru. Můj přítel Kvido a já už jsme se to naučili. A nezapomeňte, pokud máte jakékoliv otázky nebo stížnosti na shatter, nebojte se mi napsat na můj blog. Rád vám poradím a vysvětlím, co potřebujete vědět. Přeji vám mnoho úspěchů a radosti se shatterem!

Komentáře