Pomůže mi HHC spát?

Pomůže mi HHC spát?

srp, 25 2023

Úvod do konceptu HHC

Mám pro vás zajímavý příběh. Můj papoušek Karel má problém s nespavostí. No dobrá, nemá, ale představte si, že by měl. Co bych pro něj udělal? Nevím, možná bych mu dal zkouknout nějaký vynořený dokument na Netflixu, nebo třeba nějaký krátce stand-up vtip sezení. Přiznám se, že v tomto případě je moje představivost trochu omezená. Ale mám pro vás něco lepšího. Co takhle těch 22:00 večer, soumrak venku, plná noci spánku před námi... a HHC? Od těchto písmen jistě cítíte vzrušení, ne? Nyní si asi říkáte: „Tomáši, o co jde?“ O tom, přátelé, si popovídáme dále!

Co to vlastně je HHC?

V případě, že jste ještě neslyšeli o HHC, tak jde o hempový kanabinoid. Ale nezoufejte, to neznamená, že začneme bavit o nějakých "zákazných" věcech, které jsou spojovány s houpáním se na obláčku. Ne, HHC má vědecké základy a je důležité ho poznat. HHC, plným názvem hexahydrokannabinol, je druh kanabinoidu derivovaného z konopí, který je velmi podobný THC. Ale! Je zcela legální a poskytuje některé z jeho terapeutických výhod bez psychoaktivních účinků. Ne, opravdu, nebudete mít pocit, že jste se ocitli na Marsu.

Co všechno může HHC udělat?

Myslíte si, že HHC má jen jeden super trik v rukávu, tedy pomoc se spánkem? Omyl, milí přátelé! HHC je mnohostranný borec. Může pomoci zmírnit úzkost, podporovat chuť k jídlu (což by byla výhra pro ty z nás, kteří jsou na věčné dietě) a dokonce může pomoci i s chronickou bolestí. Navíc, bez pocitu, že jste v nějakém alternativním vesmíru, protože jak už jsem zmínil - HHC je zcela bez psychoaktivních účinků.

Proč by měl HHC pomoci se spánkem?

Vráťme se k hlavnímu bodu našeho dnešního dialogu. Proč tedy HHC pomáhá se spánkem? HHC působí na naše konopné receptory v těle (ne, nemusíte se bát, máme je všichni. Je to jako mít nohy nebo ruce). Tyto receptory jsou součástí takzvaného endokanabinoidního systému, který je zapojený do řady funkcí těla, včetně regulace spánku. Když je tento systém v rovnováze, napomáhá to vašemu tělu udržet stabilní spánek a celkovou pohodu.

Je HHC bezpečný?

Nyní přichází důležitá část – bezpečnost. Nechceme přece nahánět svůj spánek něčím, co by nám mohlo naopak uškodit, že? Dobrá zpráva je, že HHC je všeobecně považován za bezpečný. Neexistují žádné zaznamenané případy, kdy by HHC způsoboval nežádoucí účinky. Ale, jako u všeho, je důležité začít s malými dávkami a postupně zvyšovat, pokud je to potřeba.

Jak užívat HHC pro lepší spánek?

A konečně, tu bude několik tipů na užití HHC. Užívejte HHC v podobě oleje půl hodiny před spánkem. Malé dávky HHC mohou stačit k tomu, abyste se cítili uvolněně a připraveni na spánek. Pamatujte, že jakýkoli doplněk stravy, včetně HHC, by měl být součástí celkově zdravého životního stylu, který zahrnuje dostatečný spánek, zdravou stravu a pravidelné cvičení.

Komentáře