Můžete řídit s THCV?

Můžete řídit s THCV?

lis, 25 2023

Co je to THCV?

No, tak začněme od začátku. Tetrahydrocannabivarin, známější pod zkratkou THCV, je cannabidoid nacházející se v konopí. Pokud jste si právě pojali myšlenku na otevřený ohnišť s oblíbenou písní "Kde domov můj" v pozadí, tak vás musím zklamat. THCV není to, co byste si možná mysleli. Nejde tady o naší oblíbenou psychoaktivní látku THC, která vás po pár potazích posílá na návštěvu k pink floydům. THCV se od THC jen malinko liší, nejen co se týče chemické struktury, ale hlavně vlivu na naše tělo.

Jestli víte něco o konopí, tak pravděpodobně víte, že to je rostlina plná různých cannabidoidů, které mají na lidský organismus velmi různorodé účinky. THCV je jeden z nich a zajímavé je, že narozdíl od THC, THCV nepůsobí psychoaktivně, tedy nerozpustí vám mozky. Jde spíše o látka, která se studuje pro své potenciální terapeutické účinky. Věda zatím není úplně daleko ve svých výzkumech, ale vypadá to, že THCV by mohlo mít prospěch pro lidi s cukrovkou, Parkinsonovou chorobou, nebo pro ty, kteří se snaží zhubnout.

Je možné řídit pod vlivem THCV?

Zajímavou otázkou je, zda je možné řídit auto pod vlivem THCV. No, jako otec dvou chlapečků, se nejednou setkávám s otázkami týkajícími se bezpečnosti, a tak jsem se rozhodl, že tuto problematiku prozkoumám. Výsledky mého pátrání jsou následující: Legálně řečeno, není žádný zákaz řízení pod vlivem THCV. THCV, na rozdíl od THC, není psychoaktivní, tedy by vás vám nemělo nijak ovlivnit vnímání. Ale jak to tak bývá, vše má své "ale".

I když THCV samo o sobě není psychoaktivní, většina produktů, které obsahují THCV, také obsahuje určité množství THC. To je hlavně kvůli tomu, že tyto dvě látky se spolu v konopí vyskytují přirozeně. A pokud se někdo snaží extrahovat THCV, je velmi obtížné zbavit se úplně všech stop THC.

Vliv THC na řízení

Moje drahá manželka, vždy když si jde zakouřit svou oblíbenou cigaretu, mi často opakuje, jak je důležité nezapomínat na to, že kouření je na jednu stranu uklidňující, ale na druhou stranu, když jde poté vyvézt naše kluky na fotbal, je důležité si uvědomit vliv THC na její schopnost řídit. THC působí jako relaxant, což je super, když člověk sedí pohodlně na gauči a kouká na televizi. Ale když se posadíte za volant, najednou už to tak super není. THC může způsobit zpomalení reakční doby, problémy s koordinací a rozmazané vidění.

Proto nezáleží na tom, jestli se THCV bere v čisté formě, nebo je součástí produktu, který obsahuje THC, vždy byste měli zvážit svou schopnost řízení a ohledně případného řízení se poradit s lékařem. Bezpečnost je na prvním místě.

Další efekty THCV

Představte si situaci, kdy se vracíte z dovolené a na dálnici uvidíte ceduli, že je výjezd z dálnice uzavřen. Řidiči jsou nervózní, děti jsou unavené a hladové. Co byste řekli na to, kdybyste měli k dispozici kapesní verzi konopí, která by vás uklidnila a zároveň zvýšila vaši koncentraci? No, tady přichází na řadu THCV. Tato látka totiž dost možná nabízí tyto přínosy. Některé studie naznačují, že THCV může pomáhat podporovat zdravý metabolismus a cukrovou hladinu, což je samo o sobě velmi užitečné. Ale možná ještě důležitější je, že THCV může podporovat zdravý spánek a pomáhat s úzkostí a stresem.

Když se vrátím k mému příběhu z dálnice, tak bych si mohl představit, že by THCV mohlo být velmi užitečné v takových situacích. Právě výše zmíněné uklidňující účinky by mohly pomoci zvládnout onu stresovou situaci.

Závěr

Tak co si z toho všeho vzít? No, první věc, kterou si musíme uvědomit, je, že ačkoliv THCV samo o sobě není psychoaktivní, většina produktů, které obsahují THCV, také obsahuje THC. A pokud jde o řízení auta, THC rozhodně není naším přítelem. Takže ať už se rozhodnete přijmout THCV jakýmkoliv způsobem, vždy si dávejte pozor na to, jak se cítíte a jestli jste opravdu schopni řídit.

Druhá věc je, že ačkoliv je mnoho potenciálních přínosů THCV, stále ještě je toto téma dost nezmapované. Takže pokud se rozhodnete pro THCV, dělejte to se zdravým rozumem a vědomím, že to je něco nového a stále se objevují nové poznatky o této látce.

Can you drive with THCV?

Co je to THCV?

No, tak začněme od začátku....<...>pro lidi s cukrovkou, Parkinsonovou chorobou, nebo pro ty, kteří se snaží zhubnout.

Je možné řídit pod vlivem THCV?

Zajímavou otázkou je...<...>vše má své "ale".

Vliv THC na řízení

Moje drahá manželka....<...>Bezpečnost je na prvním místě.

Další efekty THCV

Představte si situaci...<...>pomoci zvládnout onu stresovou situaci.

Závěr

Tak co si z toho všeho vzít?....<...>a vědomím, že to je něco nového a stále se objevují nové poznatky o této látce.

Komentáře