Jsou jedlé produkty více jako sativa nebo indica?

Jsou jedlé produkty více jako sativa nebo indica?

říj, 10 2023

Rozlušťujeme tajemství marihuanových cukroví

A teď se zamysleme nad věčnou otázkou, zda jsou marihuanové jídla více jako Sativa, nebo Indica? To je otázka, kterou mi položila většina mých kamarádů a čtenářů, kteří mají nějaký zájem o marijuana a její rozličné podoby. Jak by mohlo být něco takového? Jídlo z marihuany, které vypadá, chutná a voní úplně jinak než květina samotná? A mohlo by to být více jako Sativa nebo Indica? Představíme si to, co je Sativa, co je Indica a v čem jsou rozdíly. Že jsem se tedy rozhodl na tuto otázku odpovědět, je pravda, ani nevím, jak vám to vysvětlím. Ale pokusím se to učinit v tomto dlouhém a podrobném článku.

Rozdíly mezi Sativou a Indicou: pocítíte je i v cukroví?

Pojďme nejprve prozkoumat rozdíl mezi Sativou a Indicou. Sativa je druh konkrétně zaměřený na povzbudivé účinky. Mnoho lidí ho vyhledává, když chtějí pocítit něco naprosto odlišného, zvodného a stimulujícího. Sativa je známa svými vzrušujícími účinky, a to je důvod, proč je častěji používána během dne. Na druhou stranu, Indica je známa pro relaxační a tělesný pocit, který poskytuje. Mnoho lidí si vybírá Indicu jako jejich typickou večerní před spaním sortu. To je elementární rozdíl, který byste měli mít na paměti, příště když budete přemýšlet, pokud bychom měli udělat edibles více jako Sativa nebo Indica.

Teď, co se stane, když do těchto rostlin vstoupí cukroví? Otázka je, zda tyto rozdíly mezi Sativou a Indicou přetrvávají i v cukroví. Je to otázka, kterou jsem lomcoval ve své mysli po mnoho dní a nocí, a nakonec jsem se rozhodl udělat nějaký výzkum. A chtěl jsem se s vámi podělit o své nálezy.

Dlouhá cesta THC do těla: vaše tělo rozhoduje

Jeden z zajímavých rozdílů, které jsem zjistil, je způsob, jakým vaše tělo metabolizuje THC, když jíte marihuanové cukroví oproti kouření. Když kouříte marihuanu, THC jde přímo do vašeho krevního oběhu a doslova řítí do vašeho mozku. Ale když jíte marihuanové cukroví, THC musí jít nejprve přes váš trávicí systém, kde je zpracováno do jiné formy, která se pak přenesena do krevního oběhu a do mozku. To znamená, že účinky, které pociťujete po požití marihuanových cukroví, mohou být velmi odlišné od těch, které pociťujete po kouření.

Teď byste se mohli ptát, a co je to za formu, do které se THC přeměňuje při požití marihuanových cukroví? A jak to ovlivňuje, zda je jídlo z marihuany více jako sativa nebo indica? Drobným výzkumem jsem se dozvěděl, že tato forma THC se nazývá 11-hydroxy-THC a je známá pro své silné psychoaktivní účinky. To znamená, že ačkoli můžete pocítit odlišné účinky od cukroví, než které byste pociťovali od kouření, tyto účinky mohou být silnější a trvat déle.

Jídlo versus kouření: boj vstupních mechanismů

Jak víme, THC z marihuany, které je konzumováno kouřením nebo inhalací, působí rychle, což znamená, že účinky jsou téměř okamžité. Ale co se stane, když THC konzumujete prostřednictvím jídla? V tomto případě trvá THC déle, než se dostane do krevního oběhu, což znamená, že účinky mohou trvat déle. Ale nejen to, účinky mohou být také intenzivnější a mohou se lišit od osoby k osoby.

Což nás přivádí k další otázce: můžeme tedy říct, že jídlo z marihuany je více jako sativa nebo indica? Podle mého názoru je tato otázka těžká. Protože jak víme, sativa a indica jsou dva zcela odlišné druhy marihuany, které mají odlišné účinky. Ale jak jsem již řekl, způsob, jakým vaše tělo metabolizuje THC z jídla, může ovlivnit, jaké účinky pocítíte. Takže můžeme říct, že jídlo z marihuany je více podobné sativa nebo indica záleží více na tom, jak vaše tělo reaguje na THC z jídla.

Nezapomeňte, že to, co vám říkám, není vědecký výzkum ani medicínská rada. Jsem jen Štěpán, chlapík, který má rád rostliny, zvláště když se dají jíst. Takže předtím, než vyzkoušíte něco nového, je vždy lepší diskutovat o svých plánech se svým lékařem nebo odborníkem na marihuanu. A pamatujte, že ať už rozhodnete, zda je jídlo z marihuany více jako sativa nebo indica, nejdůležitější je to, abyste si užívali bezpečný a uspokojivý zážitek.

A jelikož hovoříme o marihuaně, musím se zmínit o jednom příběhu. Když jsem byl poprvé v Amsterdamu, měl jsem šanci ochutnat marihuanové cukroví. Můj kamarád mi řekl: "Buď opatrný, může to být silné.". V tu chvíli jsem byl přesvědčen, že to bude jako sativa. Perlička na konci? Nebylo. Byl jsem tak uvolněný, že jsem usnul přímo na pohovce v kavárně. Což mi připomíná, že moje kočka Líza a papoušek Kvido udělají totéž, když otevřu sklenici s kocouřím kořením. Takže moje rada pro vás je představovat si, že jste jako Líza a Kvido, pokud je jídlo z marihuany jako indica!

Komentáře