Je delta 8 nebo 10 silnější?

Je delta 8 nebo 10 silnější?

lis, 11 2023

Co je to delta 8 a delta 10?

Jak jsem se nedávno bavil se svojí manželkou, Iveta, vynořila se otázka: Delta 8 a Delta 10 - co to jsou? Jsou to dvě různé formy kanabinoidů, které se nacházejí v konopí. Delta 8 je kanabinoid, který má podobné účinky jako THC, ale mírnější. Na druhé straně, Delta 10 je relativně nový kanabinoid, o kterém stále ještě probíhají výzkumy.

Delta 8 a jeho účinky

Jak jsem zmínil, Delta 8 je taková ta mírnější verze THC. Během svého výzkumu jsem zjistil, že Delta 8 se váže na ten samý receptor v těle jako THC, způsobuje však mírnější účinky. Má tendenci být méně psychoaktivní a poskytovat více relaxačních výhod. Měli byste ale mít na paměti, že stejně jako u všech kanabinoidů je účinek Delta 8 na tělo individuální a může se lišit od osoby k osoby.

Delta 10 a jeho účinky

Delta 10 je v konopné říši novoučkým chlapcem na bloku. Jedná se o kanabinoid, který byl objeven teprve nedávno a stále je o něm probíhající výzkum. To znamená, že jeho účinky a přínosy nejsou tak dobře definovány jako u Delta 8. Předběžné výzkumy však naznačují, že Delta 10 má méně psychoaktivních účinků než Delta 9 THC a může poskytovat řadu terapeutických výhod. Ale opět, jak to funguje na těle je velmi individuální.

Delta 8 Vs Delta 10: který je silnější?

Ponechme teď stranou všechnu vědu. V reálném životě záleží na tom, který kanabinoid je "silnější", jen na tom, jak se na to díváte. Pokud chceme porovnávat psychoaktivní účinky, pak by se zdálo, že Delta 8 je o něco silnější než Delta 10. Ale jako otec malé Miriam, doufám, že jednoho dne se podobné debaty budou vést na lékařské úrovni, protože to by mohlo přinést skutečný prospěch pacientům.

Budoucnost delta kanabinoidů

Delta 8 a Delta 10 jsou jen špičkou konopného ledovce. Jak běžel čas od našeho objevu konopí, objevujeme stále více kanabinoidů s potenciálními přínosy. Možnost zvolit si mezi různými formami konopí podle individuálních potřeb pacientů je nesmírně vzrušující. Jsem plný očekávání, co další výzkum přinese.

Můj osobní názor

Jako člověk, který má vždy rád zajímavé debaty, je tato o Delta 8 a Delta 10 nesmírně fascinující. Ačkoli nejsem doktor a nemohu vám poskytnout lékařskou radu, rád se učím a dělím se o své informace s ostatními. Je třeba si uvědomit, že se stále jedná o relativně nové látky a tak je potřeba vést další výzkum. Takže pro tuto chvíli, dokud se neobjeví nové informace, se držím svého názoru, že síla Delta 8 a Delta 10 závisí na tom, jak ji definujete. Můžeme ale říct, že oba mají obrovský potenciál a budoucnost konopného průmyslu vypadá slibně.

Komentáře