Jaký koncentrát konopí vás nejvíce "nadýmá"?

Jaký koncentrát konopí vás nejvíce "nadýmá"?

srp, 25 2023

Koncentráty konopí: Hlavní hráč na hřišti

Už jste někdy zaslechli termín "koncentrát konopí"? V posledních letech se stává stále oblíbenějším. Ale proč? No, je to jednoduché. Koncentráty konopí jsou z hlediska účinných látek mnohem silnější než klasické sušené květy. Ne, snažím se tu nehrát Sherlocka. Mám k dispozici mnoho názorných příkladů, dokonce i od mé milé manželky Pavly. Ale k tomu, aniž bych zabředl do osobních historek, se dostaneme později. Přímo na místo činu.

Nepodceňujte sílu koncentrátů konopí

Koncentráty konopí jsou v podstatě silný extrakt z marihuany, kde se z rostlin odstraňují všechny neaktivní složky a zbývají jen ty nejúčinnější, jako je THC nebo CBD. Teď, milý čtenáři, možná právě vás napadla otázka: "Dobrá, dobrá Tomáši, ale existuje zkrátka tolik druhů koncentrátů konopí, tak který je teda ten nejsilnější?" A právě na tuhle otázku si dovolím odpovědět.

Král koncentrátů: Destilát konopí

Existuje mnoho typů koncentrátů konopí - máme zde například hasiš, wax, shatter či olej, ale pokud se ptáte na to, který z nich je nejsilnější, odpověď je jednoduchá: destilát konopí. Destilát konopí je v podstatě nejčistší formu konopného extraktu, který lze získat. Při procesu destilace se doslova oddělují jednotlivé účinné látky, čímž se dosáhne vysoké koncentrace THC. Může to být až 99%! Ano, čtete správně, 99% THC!

Konopí z koncentrátu: osobní zkušenost

A teď, dámy a pánové, přichází čas na mou osobní zkušenost. Už od začátku jsem se snažil přiblížit vám sílu koncentrátů konopí na základě faktů, studií a údajů, ale teď bych chtěl trochu oživit tento článek svým příběhem. Jistě víte, že já a moje milá manželka Pavla jsme velcí milovníci konopí. Je to u nás v Plzni, v České republice, stále ještě trochu tabu, ale kdo by se o tom nechtěl dozvědět víc, což? A tak jsme se rozhodli vyzkoušet koncentráty konopí. Provázeli jsme se příjemnou atmosférou, dobrou hudbou a klidem našeho domova. Zvolili jsme si destilát konopí, krále mezi koncentráty.

Cesta do oblak

Očekával jsem silný účinek, ale byl jsem překvapen, jak silný byl skutečný efekt. Myslím, že už ani Pavla nebyla schopná sdílet své pocity. Bylo to jako jízda grandiózním horským chotarem na horské dráze. Vyjížděli jsme stále výše a výše, čekajíc na onen vzrušující možná až strašidelný okamžik přejetí vrcholu sestupem dolů. Ale tento vrchol nikdy nepřišel. Byli jsme bezpečně a příjemně uzavřeni ve svém oblaku.

Pro začátečníky a mírně pokročilé

Rád bych tu také zmínil, že koncentráty konopí, ačkoliv jsou silnější než sušené květy, nejsou vhodné pro každého. Pokud jste začátečník v oblasti konopí, raději se udržte na sušených květech a postupně se k koncentrátům propracujte. Nicméně pokud jste již zažili účinky konopí a chcete zkusit něco silnějšího, koncentráty konopí by pro vás mohly být tou pravou volbou.

Koncentrát konopí vs sušené květinové topy

Nakonec bych vám chtěl poskytnout stručný souhrn několika hlavních odlišností mezi koncentrátu konopí a sušenými květinami. Koncentráty konopí jsou cca čtyřikrát silnější než sušené květy. Vše záleží na konkrétní variantě a metodě její výroby. Nicméně je dobré mít na paměti, že když mluvíme o koncentrátech, většinou máme na mysli jakýsi extrakt konopí, který je mnohem silnější než klasické sušené květy, a proto by měl být užíván opatrněji.

Komentáře