Jaký druh konopí má nejdelší trvanlivost?

Jaký druh konopí má nejdelší trvanlivost?

srp, 25 2023

Jaký druh konopí má nejdelší trvanlivost?

Teď pojďme na pokus o zodpovězení otázky, která trápí mnoho milovníků konopí. Který druh konopí má nejdelší trvanlivost na poličce? Než se vrhneme na odpověď, chci vás upozornit, že v mém domečku jsem se několikrát pokusil pěstovat konopí (na dekorativní účely, samozřejmě!), ale jediná bytost, kterou se mi podařilo udržet naživu, je můj kameleón Karel. Jakmile jsem mu špatně zavlažil konopí, vypadalo to, jako by chtěl skočit ze svého terária a roztrhat ho na kousky! Ale to je námět na jiný příběh. Zpátky k otázce naší doby: Jaký druh konopí má nejdelší trvanlivost?

Odrůdy konopí a jejich trvanlivost

No, chcete-li uchovávat konopí několik let bez ztráty kvality, je to trochu komplikované. První věc, na kterou musíme myslet, je, jaký druh konopí máme na mysli. Jsou k dispozici různé druhy - sušené květy, oleje, edibles, koncentráty a mnohé další. Každý z nich má různé požadavky na skladování a tedy i různou trvanlivost. A jestli hledáte jeden konkrétní typ konopí s déletrvajícími účinky, mohli byste být překvapeni.

Sušené květy konopí a jak je uchovávat

Ať už jste fanoušek klasických sušených květů nebo se vydáváte na cestu zkoumání nových forem konopí, uchovávání konopí je věda sama o sobě. Sušené květy konopí jsou nejtradičnější formou konopí a pro jejich uchování je klíčové, aby byly správně sušené a skladované. Musí být udržovány v tmavém, suchém prostředí s relativní vlhkostí 59-63%. Příliš vlhké prostředí může vést k plísním a hnilobe, zatímco příliš suché prostředí může vyčerpat terpeny a kannabinoidy, což jsou hlavní aktivní složky konopí.

Konopné oleje a jejich trvanlivost

Jak je to s konopnými oleji? No, to je trochu jiná pohádka. Když mluvíme o konopném oleji, musíme brát v úvahu, že tyto oleje jsou citlivé na oxidaci. To znamená, že pokud je neuchováváme řádně, mohou rychle ztratit své terapeutické účinky. Nejlepší způsob, jak uchovat konopný olej, je skladování v chladničce. Ale pozor, nesmíte jej nechat přes noc v ledničce - pokud je olej příliš studený, může se znehodnotit. Ideální teplota pro skladování konopných olejů je mezi 2 a 8 stupni Celsia.

Edibles, koncentráty a další formy konopí

Pokud jde o edibles a koncentráty, to je úplně jiná liga. Edibles jsou potraviny obohacené o konopí, jako jsou sušenky, bonbony, nápoje, čokoláda a podobně. Jejich trvanlivost závisí na druhu potraviny, která je použita jako základ. Takže sušenka s konopím vydrží stejně dlouho jako obyčejná sušenka, pokud je správně skladována. Na druhé straně, koncentráty, jako je hašiš nebo destilát, mohou vydržet mnohem déle, pokud jsou skladovány v chladném a tmavém prostředí. Jejich trvanlivost může být až několik let, pokud jsou uchovávány pod správnými podmínkami.

Teď, ať už jde o květy, oleje, jedlé nebo koncentráty, jedno je jisté - pokud chcete, aby vaše konopí vydrželo co nejdéle, musíte se postarat o správné skladování. A pokud někdy budete potřebovat radu, jak udržet naživu kameleóna, řekl bych vám, že to je mnohem jednodušší než pečovat o trávu. Ale to je jen můj názor, na kterém Karel, můj kameleon, pravděpodobně nesouhlasí.

Komentáře