Jaký alkohol je silnější než absint?

Jaký alkohol je silnější než absint?

pro, 9 2023

Zkoumání alkoholu silnějších než absint

V naši ostřilovou cestu za tím nejsilnějším alkoholem na planetě nevynecháme žádný kout. Absint, známý svými účinky, které v sobě dokáže uvolnit i těch největších party animály, je sice silný, ale i na tohoto zeleného démona existují těžší váhy. Tak se na to pojďme podívat.

Alkohol a jeho objemový obsah

Rozlišovat alkoholické nápoje pouze podle jejich objemového obsahu alkoholu by bylo zjednodušené, ale pro naše srovnání je to jediný správný ukazatel síly. Čím je tento údaj vyšší, tím je alkohol silnější. Například absint obsahuje obvykle 55 až 85 % alkoholu. Ale existují nápoje, které toto číslo ještě podstatně překonávají.

Enthusiasmus pro Everclear

Fascinujícím příkladem takového alkoholu je Everclear, alkoholický nápoj s objemovým obsahem až 95%. To z něj činí jeden z nejsilnějších nápojů vůbec daleko za hranice absintu. Známý hlavně v Americe, tento líh z kukuřice je v mnoha státech dokonce zakázaný. Je to opěvovaný král lihovin, kterýmn na každé garden party padne nejeden student.

Posedlost Spirytusem

Jako druhý v řadě našeho seznamu je polský Spirytus. Tento alkohol má obsah alkoholu dokonce 96%! Pokud jste si mysleli, že polská vodka je silná, Spirytus bere tuto představu do zcela nového rozměru. Samotné polští distiléři varují před konzumací Spirytusu v čistém stavu. No, to je jasné varování, kterého bychom se měli všichni řídit.

Bruno a jeho zápas s absintem

Mám zde jednu historku, s níž se vám musím podělit. Bruno, můj velmi dobrý přítel, jednou zcela náhodnou chybou přišel na housparty s lahví absintu místo rumu. Říká se, že ten večer ani nechutnal jídlo, jen litoval, že s sebou nepřinesl lahvičku Spirytusu. Což o to, byla to zábava, ale druhý den ráno už to tak veselé nebylo.

Ječící opice a její moc

Další na našem seznamu je samotná čerstvě zkvašená ječící opice. Nebuďte ale smíšení, to není název nějakého exotického živočicha, ale alkoholického nápoje z Nepálu. Překvapivě tento nápoj dosahuje až 120% vol. alkoholu, ale je třeba podotknout, že jde o domácí výrobu a tak těžko odhadovat přesné procento. Navíc, při konzumaci je velmi třeba opatrnosti, to už není žádná legrace.

Alkohol - nekonečná vyprávění

Alkohol a jeho silné varianty jsou fascinující a občas i trochu strašidelné. Jsou to nápoje, které mohou ovlivnit náš život, způsobit nám radost, zábavu, ale také bolest. Je třeba s nimi zacházet opatrně a s respektem. A vždy je důležité mít na paměti, že si je vychutnáváme pro radost, ne pro zoufalství.

Výzva k odpovědnosti

Tuto medaili má dvě strany. Na jedné straně je radost z objevování nových a silnějších alkoholů a na druhé straně je odpovědnost, jak s nimi zacházíme. Mějme na paměti, že je třeba respektovat naše tělo a jeho hranice. Proto i když hledáme to nejsilnější, hledáme i to nejbezpečnější.

Závěrečná myšlenka

A tak naše cesta za nejsilnějším alkoholem končí. Našli jsme spoustu zajímavých nápojů a některé z nich dokonce překonaly našeho zeleného přítele absint. Ale vzpomeňme si, že síla alkoholu je jen jeden aspekt jeho kvality. Mnoho lidí stále upřednostňuje absint před těmito "monstry", protože má jedinečnou chuť a kulturu konzumace. Tak na zdraví!

Komentáře