Jaké jsou nevýhody konzumace konopných semen?

Jaké jsou nevýhody konzumace konopných semen?

pro, 10 2023

Rozumění hemp semínkům

Představte si, že vstáváte ráno, naléváte si smoothie a přidáváte do něj lžičku semen konopí (nebo hemp semínek, jak jsou někdy nazývány). S takovou rutinou se asi nebude cítit špatně, že ano? Konopná semena jsou totiž známá svými mnoha zdravotními výhodami a stávají se vyhledávanou součástí stravy mnoha lidí. Přesto stojí za zmínku, že jako u většiny potravin, konzumace hemp semínek má některé nevýhody. A je to to, co se hodláme dnes podrobněji probrat.

Možné alergické reakce

Když mluvíme o konzumaci konopných semínek, musíme se zmínit o možném riziku alergických reakcí. Někteří lidé mohou vykázat intoleranci nebo alergie na některé složky obsažené v těchto semínkách. A tak, i přes jejich vysokou nutriční hodnotu, mohou tyto alergické reakce způsobit nepohodlí a problémy. Mohou se projevovat jako svědění, kopřivka, oteklé oči nebo dokonce dýchací problémy. Proto je důležité být opatrný a pokud si nejste jisti svou alergií, měli byste se poradit s lékařem.

Riziko kontaminace

U hemp semínek je také riziko kontaminace. Zemědělcům je těžké zajistit, aby byla tato semena zcela bez pesticidů a jiných kontaminantů, pokud jsou pěstovány komerčně. To je často důvod, proč se raději doporučuje jíst konopná semena pěstovaná organicky, a to i přesto, že mohou být dražší.

Nadbytek vlákniny

Konopná semena jsou skvělým zdrojem vlákniny. Ale jako s většinou věcí, i zde platí - všechno s mírou. Pokud jíte velké množství těchto semen na denní bázi, mohlo by to vést k přebytku vlákniny v těle, což může způsobit problémy trávicího systému, jako je nadýmání, plynatost nebo dokonce průjem. Hodí se tedy pamatovat si na to a konzumovat je umírněně.

Může ovlivnit hladinu krevního tlaku

Hemp semínka jsou známá svými zdravotními přínosy, včetně toho, že mohou pomoci snižovat krevní tlak. Ale pokud má někdo již nízký krevní tlak nebo užívá léky na snížení krevního tlaku, konzumace konopných semen může vést k nebezpečně nízkým hladinám krevního tlaku. Proto je důležité konzultovat příjem těchto semen s lékařem, pokud vám bylo doporučeno snižování krevního tlaku.

Pocit únavy

Někteří lidé hlásí, že po konzumaci konopných semen se cítí unavenější než obvykle. Toto je dáno tím, že konopná semena obsahují velmi malé množství THC (tetrahydrokannabinolu), což je látka, která může vyvolat pocit ospalosti. I když je toto množství velmi malé a téměř zanedbatelné, u některých lidí to může způsobit mírnou únavu.

Hotovo! Ale co dál?

Nyní, když už víte, jaké jsou potenciální nevýhody konzumace konopných semen, můžete se rozhodnout, zda jsou pro vás tyto nevýhody přijatelné, nebo zda raději zůstanete u tradičnějších potravin. Ale pamatujte, všechny potraviny by měly být konzumovány s mírou. A tohle platí i pro hemp semínka. Ať už se rozhodnete jakkoli, doufám, že jsem vám tímto článkem pomohl udělat informované rozhodnutí. No a pokud se někdy rozhodnete vyzkoušet moje oblíbené konopné semínkové smoothie, dejte mi vědět, jak se vám to líbilo!

Komentáře