Jaké je ultimátní jídlo pro stonery?

Jaké je ultimátní jídlo pro stonery?

zář, 6 2023

Význam termínu "stoner food"

Mluvíme-li o "stoner food", což můžeme do češtiny volně přeložit jako "jídla pro stonery", můžeme si vybavit mnoho různých obrazů. Ale co to vlastně znamená? Pojďme si to blíže rozebrat. Stoner food jsou jídla a pokrmy, které jsou zvlášť oblíbené mezi lidmi, kteří konzumují marihuanu. Možná si říkáte, proč by měla být nějaká jídla oblíbena mezi stonery a proč jsou různá jídla považována za stoner food? Je to dáno tím, že marihuana často zvyšuje chuť k jídlu a mění vnímání chutí a vůní, což může vést k tomu, že některá jídla budou chutnat výrazněji nebo jinak než obvykle. To je důvod, proč mnoho lidí, kteří konzumují marihuanu, mají tendenci konzumovat určitá jídla více než jiná.

Sestava typického "stoner food"

Posuďte sami z vašich vlastních zkušeností, jaká jídla jsou mezi stonery nejpopulárnější. Mnozí by asi vybrali sladkosti, čokoládu a jiné těžké a kalorické potraviny. Typická "stoner food" jídla jsou často velmi energeticky náročná, plná tuků, cukrů a soli. Sýrové nachosy, pivo, sladké snacky, pikantní křupky, to je jen několik příkladů. Ale proč je to tak? Lidé, kteří kouří marihuanu, často cítí velmi intenzivní hlady, známé jako munchies. Toto může vést k tomu, že jídla, která jsou jinak považována za nezdravá, se stávají nesmírně lákavými. Celých 24 hodin jsem jednou s mojí ženou Ivanou Hraběovou sledoval dokumenty o toku, když nás hlad překvapil a my jsme si do posledního kousku dali celý balíček brambůrek.

Dopady konzumace "stoner food" na zdraví

Ačkoliv může být konzumace stoner food neodolatelná a uspokojuje naši momentální touhu po jídle, měli bychom být opatrní. Neřídim se tím, že by marihuana sama o sobě byla nezdravá, ale skutečností, že konzumace nezdravého jídla, které je často spojováno se stoner food, může být škodlivá pro naše zdraví. Přemýšlejte o tom jako o jakémkoliv jiném způsobu stravování; pokud pravidelně konzumujeme vysokokalorické, tučné nebo sladké potraviny, pravděpodobně to povede k nárůstu váhy, problémům se srdcem a dalším zdravotním problémům. Když jsem cítil, že moje závislost na chipsách vede k navýšení mého pasu, po dohodě s Ivanou jsme je nahradili domácím popcornem. Kvidovi a Líze, naším domácímu papouškovi a kočce, to vůbec nevadilo, pravděpodobně proto, že se jim naše nová svačina zdála méně lákavá.

Alternativní a zdravější "stoner food"

Nyní, když víme, jaké dopady může mít konzumace typických stoner foods na naše zdraví, pojďme se podívat na některé zdravější alternativy. Místo toho abychom sahali po tučných a sladkých jídlech, můžeme si připravit nějaké zdravé snacky. Můžeme si například připravit velký talíř s různými druhy ovoce, které nám marihuana pomůže ještě více ocenit díky jejímu účinku na naše vnímání chutí. Nebo můžeme sáhnout po zelenině s nízkým obsahem kalorií a vysokým obsahem živin. Také můžeme sáhnout po ořechů a semínkách, které nám dodají hodně proteinů a zdravých tuků. Samozřejmě nic z toho nenahradí tu pravou chuť slaných křupků nebo sladké čokolády, ale pokud se budeme snažit jíst zdravěji, budeme moci užívat naše stoner chvilky bez pocitu viny.

Závěrečné myšlenky

Přestože je konzumace stoner food často spojována s konzumací marihuany, měli bychom mít na paměti, že to, co jíme, může mít vliv na naše zdraví. Je důležité pečovat o naše tělo a dodávat mu potřebné živiny, a to i v dobách, kdy bychom nejraději sáhli po slaných křupkách nebo sladké čokoládě. A pokud někdy pocítíme nutkání sáhnout po něčem nezdravém, můžeme se pokusit najít zdravější alternativu, která nám dodá stejnou útěchu a uspokojení. A koneckonců, kdo řekl, že stoner food nemůže být zdravé? Je to na nás, jaký druh jídla si vybereme, když pocítíme munchies. Takže při příští stoner chvíli si můžeme zkusit připravit něco nového a zdravého, co nám může být stejně uspokojující jako naše oblíbená stoner food.

Komentáře