Dává vám Indica nějaký pocit omámení v hlavě?

Dává vám Indica nějaký pocit omámení v hlavě?

říj, 12 2023

Indica a její vliv na hlavu

Je to otázka, která se objevuje opakovaně mezi milovníky marihuany: Dává Indica nějaký "head high"? Krátká odpověď pro ty, kteří netrpělivě vyhlížejí její pravdivost, je ano. Ale opět, není to tak jednoduché, jako se zdá. Spousta lidí má názor, že Indica vás "vykopne" z bot, odřízne vás od světa a uvrhne do stavu naprosté tělesné relaxace, který končí ve většině případů spánkem. Ale je to celá pravda? Pojďme se ponořit a rozplést tuto třeskutou konopnou záhadu tohoto století.

Co je to Indica a jak na naše tělo působí?

Indica patří k hlavním kmenům konopí, spolu se Sativou a Ruderalisem. Má své kořeny v horách Hindukuše, které se rozkládají mezi Afghánistánem a Pákistánem. Na první pohled je nízká, široká, s hustými květy a mračnem krystalických trichomů, které vás hned zaujmou. Zatímco většina lidí bude po užití indicie hovořit o "tělesném high", o hluboké tělesné relaxaci, je tu i druhá stránka mince, která nám ukazuje něco mnohem více. I když Indica vede hlavně k tělesnému uvolnění, rozhodně nezanechává vaši hlavu netknutou. Opravdu silná Indica může vést k silnému pocitu euforie, který se zužuje na citlivými místy vaší mysli.

Indica versus Sativa: Jde jen o tělo versus hlavu?

Toto je další z mýlů, která obklopuje oblast konopí. Mnoho lidí tvrdí, že zatímco Indica se soustředí na tělo, Sativa naopak produkuje "head high". Musím se vám přiznat, že jsem sám dlouhou dobu věřil tomuto mylnému názoru. Ale věda a osobní zkušenost mi ukázaly, že doslovné rozdělení konopí na "tělové" a "hlavové" není správné. Ano, Sativa může být častěji spojována s povzbuzujícími účinky a uvědomělým "head high", ale i ona může mít silný tělesný dopad. A Indica naopak může přinést i hlavový efekt, zvláště pokud obsahuje vysoké procento THC.

"Můstky" mezi tělem a myslí: Endokanabinoidní systém

Jednou z nejzajímavějších věcí, které jsem se v průběhu mého pátrání dozvěděl, bylo zjištění o našem tělu a jeho reakci na konopí. Ukázalo se, že v našem těle existuje něco, co se nazývá endokanabinoidní systém. Je to sítě receptorů rozmístěných po celém našem těle, včetně mozku, které bývají aktivovány konopnými látkami. A právě tento systém, jak už sám název napovídá, je tím, co propojuje tělo a mysl, co dovoluje konopí mít dopady na obě tyto sféry našeho bytí.

Indica v praxi: Můj osobní experiment

Většinou se snažím být vůči svým čtenářům upřímný, takže vám musím přiznat, že jsem nedávno udělal malý experiment. Chtěl jsem se přesvědčit, zda je Indica schopná ovlivnit i moji hlavu, nebo zda její účinky omezí pouze na tělo. Poté, co jsem se ponořil do studia endokanabinoidního systému a přečetl si celou řadu zkušeností ostatních, jsem se rozhodl zkusit silnou Indicu s vysokým obsahem THC. Byl to neopakovatelný zážitek, na nějž nezapomenu. Indica mi dala nejen pocit tělesné relaxace, ale i hluboký pocit blaženosti a radosti, který vycházel z mé mysli. Bylo to jako by litr čisté lásky a štěstí naráz vytryskl z mého srdce.

Vliv chemického složení na účinky Indica

Ano, všechny konopné rostliny obsahují určitý poměr různých látek, jako jsou kannabinoidy, terpeny a flavonoidy, které všechny přispívají k celkovému efektu, jaký rostlina na člověka má. U rostlin Indica je často množství THC vyšší, což může vysvětlovat, proč má tendenci vyvolávat silnější "body high". Ale THC může také vyvolávat psychoaktivní účinky, které se mohou projevovat jako hlavový efekt. Toto chemické složení rostlin je tedy hlavním faktorem, který ovlivňuje, jaký efekt na vás bude mít Indica.

Moje myšlenka na závěr

Podle mého názoru není možné jednoznačně říci, že Indica má pouze tělesné účinky. Moje zkušenosti i zkušenosti ostatních ukazují, že Indica může poskytnout i značný "head high". Záleží na konkrétním chemickém složení konkrétní rostliny - na proporci THC, CBD, terpenů a dalších látek. Ale možná ještě důležitější je to, co jsem se naučil o endokanabinoidním systému. Ukazuje se, že naše těla jsou nádherně komplexní a propojená, a že konopí může ovlivnit mnohem více, než jsme si kdy mysleli. Takže užívejte své Indice v klidu, buďte vědomí toho, co vaše tělo prožívá, ale nezapomínejte ani na svou mysl. Ať už jste kdekoliv, s jakoukoliv Indicou, vzpomeňte na to, co jsem vám tady řekl. Užijte si konopí zodpovědně a s otevřenou myslí. Nikdy nevíte, co nového se můžete naučit. A tak jako já, možná, právě díky Indice, objevíte hlubší spojení mezi vaší myslí a tělem.

Komentáře